WYSOKIE ZWYCIĘSTWO Z LECHIĄ. PIĘĆ BRAMEK SOKOŁA

W 3 meczu sparingowym Sokół pokonał na własnym boisku występujące w 4 lidze pomorskiej rezerwy Lechii Gdańsk 5:0.

Od początku spotkania to ostródzianie osiągnęli optyczna przewagę. W 11 minucie strzał z 25 metrów debiutującego w barwach Sokoła Patryka Kubickiego odbija bramkarz Lechii, ale przy dobitce Piotra Okuniewicza był bez szans. Na 2:0 podwyższył Bartłomiej Wasiluk, który w 28 minucie po rzucie rożnym płaskim strzałem skierował piłkę do siatki. 7 minut później świetna indywidualna akcja Pawła Brzuzego, który przebiegł z piłką 50 metrów i strzałem pod poprzeczkę podwyższył nasze prowadzenie. Tuż przed przerwą faulowany w polu karnym był Patryk Kubicki, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Krzysztof Wicki.

Po przerwie gra się nieco bardziej wyrównała, a obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie bramek. W 59 minucie świetna kontra naszej drużyny, po której Robert Hirsz zagrał do Michała Stryjewskiego, który w pojedynku sam na sam ustalił wynik spotkania.

Sokół Ostróda – Lechia II Gdańsk 5:0 (4:0)

Okuniewicz 11’, Wasiluk 28’, Brzuzy 35’, Wicki 45’ (k), Stryjewski 59’.

Sokół: zaw. testowany – Żwir, Wicki, Otręba, Brzuzy – Kubicki, Kołc, Wasiluk, Chwastek, Wasiak – Okuniewicz oraz Panek, Rynkowski, Tomkiewicz, Łyszyk, Hirsz, Stryjewski, Ziółkowski.

W najbliższą sobotę Sokół rozegra aż 2 mecze sparingowe. Obok wcześniej zaplanowanego na godz. 11:00 na stadionie przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie sparingu z IV-ligowym Motorem Lubawa, to o godz. 16:00 w Zwierzewie zmierzymy się z występującym w klasie okręgowej Kormoranem Zwierzewo. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.