ZAWODNICZKI PKS MAZURY NA PODIUM ZAWODÓW SPORTOWYCH W OSTRÓDZIE

ZAWODNICZKI PKS MAZURY NA PODIUM ZAWODÓW SPORTOWYCH W OSTRÓDZIE
Katarzyna Piechocka oraz Agnieszka Anfulecka z Sekcji Lekkoatletyczno-Gimnastycznej Policyjnego Klubu Sportowego Mazury wystartowały w imprezach biegowych organizowanych w Ostródzie i zdobyły miejsca na podium!

Pierwsze zawody to XXXI Ostródzkie Biegi Uliczne- Memoriał im. Zdzisława Krzyszkowiaka organizowane przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie. Impreza odbyła się 18 września br. na Stadionie Lekkoatletycznym w Ostródzie. Zawodniczki wystartowały w Biegu Memoriałowym na dystansie 10 km zajmując miejsca w następujących kategoriach:
Kategoria Najlepsza Ostródzianka:
Katarzyna Piechocka – 1 miejsce / 13 kobiet
Agnieszka Anfulecka – 5 miejsce /13 kobiet
Kategoria kobiety:
Katarzyna Piechocka – 6 miejsce / 25 kobiet
Agnieszka Anfulecka – 13 miejsce /25 kobiet
Kategoria Open:
Katarzyna Piechocka – 30 miejsce / 92 zawodników
Agnieszka Anfulecka – 55 miejsce / 92 zawodników
W dniach 25-26 września br. w Ostródzie odbył się II Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy organizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Celem przedsięwzięcia jest:
– propagowanie i umacnianie w świadomości Polaków i Polonii rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz złożenie hołdu przez sportowców i miłośników aktywnej rekreacji z całego świata dla Niepodległej pod hasłami „Bieg 1918” i „Jest nas 60 milionów”,
– popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej i prozdrowotnej oraz aktywnego spędzania wolnego czasu,
– umacnianie więzi z Ojczyzną Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju oraz nawiązywanie przyjacielskich relacji w duchu sportowej rywalizacji i patriotyzmu.
W ramach festiwalu, w niedzielę 26 września na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino odbył się bieg na 6 km. Wzięła w nim udział Agnieszka Anfulecka, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Kobiet 30-39 lat.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.