ZMIENNE WARUNKI I PECH PODCZAS MOTOCROSSU W LIPNIE

21 sierpnia w Lipnie odbyła się VII Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej w Motocrossie. Zawodnicy musieli rywalizować przy zmiennych warunkach pogodowych. W klasie MX2C dobrze spisał się Rafał Farasiewicz z MotoKlubu Grabinek. Już w kwalifikacjach pokazał dobrą dyspozycję i zajął 7 miejsce na 21 startujących. Po dobrych wyjściach z  maszyny startowej jeszcze lepiej spisał się w pierwszym wyścigu, zajmując 6-tą lokatę, w drugim był 3 pozycje niżej. Ostatecznie w całych zawodach uplasował się na 7 miejscu, a w przekroju całego sezonu znajduje się obecnie na 11 pozycji.

Pech dopadł tym razem Rafała Kamińskiego reprezentującego ten sam klub w klasie MX Masters. – Już w pierwszym wyścigu przebiłem dętkę i musiałem się wycofać. Podczas drugiego biegu rozpętała się ulewa i crossowisko zamieniło się w jedną wielką kałuże i straszne błoto – mówi Rafał.

Ostatecznie w całych zawodach zajął 10 pozycję, a w klasyfikacji generalnej jest w tej chwili 8-my.