ZWYCIĘSKI ORKAN WCIĄŻ Z SZANSAMI NA I LIGĘ

Szczypiorniści Orkana bliżej ewentualnych baraży o awans do I ligi.W sobotnim meczu ostródzianie pokonali AZS UKW Bydgoszcz 37:30.

W pierwszej połowie spotkania wynik długo utrzymywał się w okolicach remisu, po kilkunastu minutach na prowadzenie wyszli goście z Bydgoszczy. Na szczęście pod koniec pierwszej połowy, po czasie wziętym przez trenera Artura Lipkę, ostródzianie opanowali sytuację i najpierw doprowadzili do remisu, by po chwili odskoczyć rywalom na 4 bramki. Ostatecznie po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 18:14 dla Orkana.

Wydawało się, że druga połowa jest formalnością i tylko kwestią czasu jest powiększenie przewagi przez ostródzian. Nic z tego. Po kolejnych nerwowych minutach zawodnicy gości znów dogonili wynik. I znów końcówka należała do naszych zawodników, którzy mimo gry w osłabieniu nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Ostatecznie Orkan pokonał akademików z Bydgoszczy różnicą siedmiu bramek i znacznie przybliżył się do ewentualnego występu w barażach.