ZWYCIĘSTWO ORKANA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

Zwycięsko zakończyli sezon ligowy piłkarze ręczni Orkana Ostróda. W swoim ostatnim meczu pokonali AZS UMK Toruń 40:27.

Choć pierwszą bramkę zdobyli goście, to już po kilku minutach ostródzcy szczypiorniści wyszli na kilku bramkową przewagę. Gdy wydawało się, że kwestią czasu jest tylko jej powiększenie, niespodziewanie w 15 minucie na prowadzenie wyszli goście 9:8. Jednak w tym momencie skończyły się harce torunian, a rozpoczęło się niepodzielne panowanie Orkana. Do przerwy było już 19:13.

Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie, a trener Artur Lipka mógł pozwolić więcej pograć zmiennikom podstawowych graczy. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem ostródzian 40:27. Była to mała zemsta naszych zawodników za sensacyjną porażkę w Toruniu w pierwszej rundzie rozgrywek.

Teraz czas na baraże o awans do pierwszej ligi, ale czy do nich dojdzie? Ich termin wstępnie zaplanowano na 27 i 31 maja, jednak ostateczne decyzje zapadną do 20 maja. Wszystko przez to, że nadal do końca nie wiadomo, jak wyglądać będą rozgrywki Superligi w sezonie 2017/2018 i czy nastąpi w związku z tym mała reorganizacja całych rozgrywek.

Orkan Ostróda: Marcin Prorok i Jacek Krawczyk oraz Przenmysław Rzymkowski – 1, Jakub Zakrzewski – 4, Artur Sadowski – 7, Szymon Hegier – 5, Maciej Wasilenko – 0, Patryk Buluk – 6, Marcin Korzeniewski – 1, Szymon Wierzbicki – 2, Dominik Rogala – 5, Marcin Zagrajek – 1, Grzegorz Giżyński – 1, Bartosz Bonk – 2, Bartosz Idzikowski – 5.