NASZA ZŁOTA SZTAFETA WCZEŚNIEJ STARTOWAŁA W OSTRÓDZIE

Dzisiejszy koniec weekendu to ostatni dzień Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w Birmingham.

Warto wiedzieć, że wśród medalistów tej imprezy byli zawodnicy, których oglądaliśmy w Ostródzie podczas meetingu lekkoatletycznego „Perła Ostródy”, zorganizowanego na otwarcie stadionu lekkoatletycznego.

Złoto zdobyła Polska sztafeta 4 x 400 metrów (ustanawiając przy tym rekord świata – 03:01.77). Po fantastycznym biegu Polacy pokonali  faworyzowanych Amerykanów. Najpierw pobiegł Karol Zalewski, który w minionym roku zwyciężył w Ostródzie. Skład rekordowej sztafety to: Karol Zalewski, Łukasz Krawczuk, Rafał Omelko i Jakub Krzewina.

Drugie miejsce zajęły kobiety (również w sztafecie) a jedna z nich Aleksandra Gaworska startowała w Ostródzie.