NOWA APLIKACJA WOT USPRAWNIA UDZIELANIE POMOCY

NOWA APLIKACJA WOT USPRAWNIA UDZIELANIE POMOCY

Ubywa wniosków o wsparcie w formie „papierowej”, przybywa tych elektronicznych – to efekt funkcjonującej aplikacji, która usprawnia i przyspiesza pomoc udzielaną przez żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej samorządom, organizacjom pomocowym, domom pomocy społecznej i innym podmiotom. Narzędzie zbudowali podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

Kilka dni po rozpoczęciu operacji „Odporna Wiosna”, Dowództwo WOT uruchomiło aplikację webową pn.: „Platforma wsparcia samorządów, organów sanitarnych i podmiotów leczniczych”. Narzędzie łączy instytucje, które wnioskują o wsparcie z brygadami obrony terytorialnej, które wsparcia udzielają. Aplikacja usprawnia i przyspiesza udzielanie pomocy świadczonej przez WOT.

Każdego dnia przybywa wniosków o wsparcie złożonych za pomocą aplikacji. Obecnie, na Warmii i Mazurach jest ich już ponad 90 i dotyczą głównie potrzeb transportu i dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących, zaopatrzenia w materiały ochronne i płyny do dezynfekcji, zakupów i dostarczania leków, wsparcia personelu ośrodków pomocy społecznej i medycznego, czy też budowy polowych izb przyjęć. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej jest w pełnej gotowości do reakcji na nowe zadania.

W aplikacji zarejestrowały się już 773 podmioty, w tym 112 z województwa warmińsko-mazurskiego. Są to ośrodki i domy pomocy społecznej, oddziały terenowe Caritas oraz inne podmioty, w tym na przykład: urzędy wojewódzkie i samorządowe.

Aplikacja pozwala organizacjom pomocowym, urzędom, organom medycznym i sanitarnym na zgłaszanie aktualnych potrzeb wsparcia i bezpośredni monitoring statusu tych zgłoszeń. Dzięki niej, wszystkie działania organizacyjne mogą się odbywać zgodnie z zasadą maksymalnego ograniczania kontaktów bezpośrednich.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.