WAKACJE W DOBIE KORONAWIRUSA. BEZ POLISY TURYSTYCZNEJ ANI RUSZ

WAKACJE W DOBIE KORONAWIRUSA. BEZ POLISY TURYSTYCZNEJ ANI RUSZ

W obecnej sytuacji zagraniczne wakacje są dużo bardziej ryzykowne niż dotychczas. Turyści jednak tęsknią za wyjazdami i tylko czekają na to, aż najpopularniejsze kurorty otworzą się na zagranicznych przyjezdnych. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego polisa turystyczna powinna być podstawowym zabezpieczeniem, jakie wykupisz przed wejściem na pokład samolotu i udasz się na zasłużony wypoczynek.

Gdzie kupić polisę turystyczną?

Najlepszym rozwiązaniem jest Internet i ogólnodostępne porównywarki. Wystarczy tylko, że wpiszesz kilka informacji o sobie oraz wakacjach, które planujesz, by już po kilku sekundach mieć przed oczami listę najkorzystniejszych ofert ubezpieczeniowych. Koniec z wizytami w stacjonarnych biurach lub wertowania sieci i zaglądania na stronę każdej firmy z osobna. Jeśli chcesz łatwo wybrać swoją polisę turystyczną, wejdź tutaj: https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/

Z czego powinno składać się dobre ubezpieczenie turystyczne?

Zadaniem każdej polisy jest zabezpieczenie Cię od strony finansowej od konsekwencji groźnych wypadków lub sytuacji losowych określonych w OWU. Co prawda w tym roku policja ma przeprowadzać wzmożone kontrole na drogach, ale, jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony. Wybierając polisę turystyczną, sprawdź więc koniecznie, czy zawiera ona poniższe elementy:

Koszty leczenia – jeśli podczas urlopu Twój stan zdrowia pogorszy się i będziesz musiał skorzystać z opieki medycznej, polisa pokryje koszty leczenia. Pamiętaj tylko, że w ubezpieczeniu mogą być zawarte wyłączenia od odpowiedzialności. Oznacza to, że np. ubezpieczyciel nie zwraca kosztów zabiegów dentystycznych lub ratownictwa. Ważne jest, byś przed podpisaniem dokumentów zapoznał się z zakresem ochrony Twojej polisy.

OC – czasami bywa tak, że w wyniku nieszczęśliwego splotu czynników spowodujesz wypadek, w którym zostaną poszkodowane osoby trzecie. W takiej sytuacji możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela, który wypłaci należne odszkodowania i pomoże w załatwieniu sprawy w sposób polubowny.

NNW – ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków przyda Ci się w momencie, gdy podczas urlopu ulegniesz wypadkowi i poniesiesz trwały uszczerbek na zdrowiu. W takiej sytuacji otrzymasz środki z polisy, które mogą być przeznaczone na leczenie lub rehabilitację. W razie Twojej śmierci odszkodowanie otrzyma najbliższa rodzina.

Ochrona bagażu – lotniska to miejsca, w których bardzo często dochodzi do kradzieży lub zgubienia bagażu. Na wypadek takiej sytuacji, warto dokupić do ubezpieczenia turystycznego dodatkowy pakiet. Jeśli stracisz swój bagaż, ubezpieczyciel zwróci Ci częściową rekompensatę.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży – nikt nie bierze pod uwagę, że jego wymarzony urlop, na który czekał cały rok, może się nie odbyć, ale życie samo pisze scenariusze i czasami wyjazd nie może się odbyć. Zazwyczaj w takich sytuacjach poniesione koszty przepadają. Z odpowiednią polisą turystyczną nie musi jednak tak być. Dzięki ubezpieczeniu kosztów rezygnacji otrzymasz część poniesionych kosztów, jeśli podróż zostanie odwołana nie z Twojej winy. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-podrozy-rainbow-tours/

Jak widzisz ubezpieczenie turystyczne w obecnej sytuacji to niemalże konieczność. Ciężko wyobrazić sobie wyjazd poza granicę Polski bez odpowiedniej ochrony obliczu epidemii koronawirusa. Niezależnie jednak, czy wybierzesz wypoczynek w Polsce, czy w jednym z zagranicznych kurortów, bądź ostrożny i stosuj się do zaleceń sanitarnych. Dzięki takiej postawie Twój urlop z pewnością będzie udany.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.