KARETKI KOLEJNY RAZ BLOKOWANE NA PARKINGU PRZY PRZYCHODNI

KARETKI KOLEJNY RAZ BLOKOWANE NA PARKINGU PRZY PRZYCHODNI

Blokowanie karetek Pogotowia Ratunkowego to temat wałkowany w Ostródzie od czasu przeniesienia bazy ratowników ze szpitala do przychodni przy ul. Kościuszki.

Przy postoju karetek ”jak byk” wisi tablica żeby ”nie zastawiać”, o tej sprawie regularnie piszą lokalne media. Niestety nic nie pomaga. Zawsze znajdzie się ktoś, to zastawi wyjazd, albo nie pozwoli na powrót karetek na postój. Na postoju karetki nie tylko czekają na wyjazd. Ładowane są tam również akumulatory, dzięki których funkcjonuje sprzęt medyczny wewnątrz pojazdu.

Mało tego. Niektórzy z kierowców na zwracającym im uwagę ratownikom potrafią odburknąć w chamski sposób. Kiedy zostaną przyłapani na parkowaniu, to raczej nie przychodzi im przez myśl aby przeprosić, zazwyczaj są agresywni wobec ratownikow i obarczają ich winą za brak miejsc parkingowych. Jak widać frustrowany człowiek traci cechy, które człowiekiem go czynią…

W tej sprawie muszą zainterweniować Policja i Straż Miejska. Ich aktywność musi być większa, kiedy kilku zastawiających karetki dostanie mandat, informacja o tym szybko się rozniesie w Ostródzie, co powinno pomóc.

Przecież to może skończyć się tragedią. ”Liczy się każda sekunda” – niby wyświechtane stwierdzenie, ale do bólu prawdziwe. Niech każdy ma to na uwadze.

KARETKI KOLEJNY RAZ BLOKOWANE NA PARKINGU PRZY PRZYCHODNI

 

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.