STALOWA LINKA MIĘDZY DRZEWAMI. GDYBY TAK KTOŚ JECHAŁ TAM ROWEREM?

STALOWA LINKA MIĘDZY DRZEWAMI. GDYBY TAK KTOŚ JECHAŁ TAM ROWEREM?

Stalowe linki rozciągnięte pomiędzy drzewami mogą być przyczyną tragedii. Taka pułapka pojawiła się w ostatnich dniach na terenie Nadleśnictwa Iława.

W iławskich lasach czas spędza wiele osób, uprawiając różne formy aktywności. Są biegacze, są rowerzyści, są amatorzy nordic walking i wiele, wiele innych. I bardzo dobrze, las jest do tego doskonałym miejscem. Bywa, że goście naszych lasów uprawiają swoje sporty na wąskich, leśnych ścieżkach. W tym też nie ma nic złego. Ale pojawiły się osoby, które znalazły sobie inną rozrywkę. Bardzo niebezpieczną. W poprzek takiej wąskiej ścieżki pojawiła się rozciągnięta między drzewami stalowa linka. Prosimy więc o większą niż zwykle czujność, aby nie doszło do tragedii.

Nie znamy powodów takiego działania. Nie wiemy, czy jest to złośliwość, czy głupia niebezpieczna zabawa. Pomimo wielu starań nie udało nam się skontaktować z osobami, które nas o tym poinformowały, więc wszystkie informacje przekazaliśmy policji, która dalej będzie prowadziła postępowanie. A my apelujemy, uważajcie w lesie na takie niespodzianki. Będziemy też wdzięczni za każdy sygnał o takich niebezpiecznych pułapkach. Las kryje wiele tajemnic, wolelibyśmy żeby wszystkie były bezpieczne.

Foto: Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.