#WCZORAJ GRALI

#WCZORAJ GRALI

Litwo, oj…

Oj tak, Ty jesteś jak zdrowie, ale na serca pesymistycznego gremium “kibiców tymczasowych”.

Piątkowa potyczka z Chile ściągnęła naszych rodzimych nosaczy z drzew marzeń na grunt realizmu, w którym gladiatorzy też ludzie(nie dotyczy Glika) i odczuwają zmęczenie wzmożonych przygotowań do najważniejszego spektaklu ich życia.

Wracając jednak do wczorajszych wydarzeń.

Wódz zaskoczył obserwatorów wysyłając na front trzy armaty, w tym jedną która siała spustoszenie w szeregach Litwinów; pozostałe należy jeszcze trochę naoliwić.

Warto… Przepraszam. VAR-to dodać, że i tym razem jak w meczu z Kazachstanem, bach, rzut wolny, bach, Lewy znów uderzył w taki sposób, że gola widział każdy poza składem sędziowskim. I tutaj, po raz pierwszy w historii Naszej Kadry został oficjalnie użyty system VAR. Oczywiście z pozytywnym dla nas skutkiem, oddając Królowi to co królewskie.

Żeby nie było. Sędzia Blom, to dobry Ziom; powtórzył Kubie karnego z Euro, a bramkarz Bartkus nawet odwzorował zachowanie Ruiego Patrício. Tym razem Błaszczu był bezbłędny.

W meczu skrzydła fruwały, obrona na zero, a żołnierz wyrobnik nagle wysyłał dalekie piłki z lekkością motyla. Ach ta nieuznana ekwilibrystyczna bramka, gdyby tylko nie miał ręki…

To nic, że silny bił słabego! Najważniejsze, że Naród żegna Orły z myślą o Pucharze! Mnie osobiście cieszy, że obyło się bez ofiar… Dobrze. Bez ofiar po naszej stronie.
Szkoda Černycha, bo zaraz Gość ma ślub, a Jędza wybił mu z głowy (żeber) tańce i hulańce.

Wracając do rzeczywistości. Serca urosły, balon krągły i ogromny!
Pozostało jeszcze ostrzyć zęby na przepychanki dwóch głównych obozów kibicowskich na tej ziemi: TeamSzczęsny vs TeamFabiański…

Jaki z tego morał?

LewanGolski zawsze Wielki, Bednarek dalej rośnie, Milik to Mylik, stary Krycha wrócił, Kuba ma Serce, a Bramkarze to maestria.

Drodzy nosacze, moi Krajanie, wracajcie na swoje drzewa i bujajcie tam w obłokach!
Wasza ModLitwa została wysłuchana!

Jedziemy po podium…

 

Damian Łusiak

 

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.