OKRADALI STACJE BENZYNOWE. ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU

17-latek i trzech mężczyzn w wieku 19-29 lat w przeciągu kilkudziesięciu minut okradło dwie ostródzkie stacje paliw. W ręce policjantów wpadli podczas kolejnej próby. Łupem podejrzanych padł towar za ponad 500 złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

W nocy z 31 sierpnia na 1 września br. ostródzcy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży towaru z okolicznej stacji paliw. Kilka minut później pracownicy innej stacji zgłosili kolejną kradzież olei, artykułów chemicznych i spożywczych. Funkcjonariusze ustalili, że w obu przypadkach sprawcami jest grupa młodych mężczyzn, która porusza się oplem. Policjanci namierzyli podejrzany samochód na innej stacji. Auto zastali z pracującym silnikiem lecz w środku nikogo nie było. Po wejściu na stacje okazało się, że kierowca pojazdu i jego 3 pasażerów właśnie okrada kolejny obiekt. 17-latek i trójka młodych mężczyzn w wieku 19-29 lat zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Funkcjonariusze w bagażniku znaleźli skradziony olej i inne towary. Właściciele straty wycenili na ponad 500 złotych.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i poddali się dobrowolnej karze. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 5 lat pobawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.