13 KOLIZJI W MINIONY WEEKEND NA DROGACH POWIATU OSTRÓDZKIEGO

ZA NARAŻENIE ŻYCIA I ZDROWIA INNYCH OSÓB GROŻĄ SUROWE KARY - #ZOSTANWDOMU

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu ostródzkiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali w tym czasie 13 kolizji. Skontrolowali ponad 200 pojazdów i zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą kontrole na drogach powiatu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 13 kolizji. Skontrolowali 220 pojazdów i nałożyli ponad 100 mandatów, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości.

W tym czasie w ręce funkcjonariuszy trafił jeden pijany kierowca. W niedzielę (27.06.2021r.) około godz. 20:00 policjanci ruchu drogowego na terenie gminy Grunwald zatrzymali do kontroli osobowego peugeota. Siedzący za kierownicą 38- latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie 3 promile. Ponadto, mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo 38-latek będzie się teraz tłumaczyć przed sądem.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.