14-LATEK OKRADAŁ KEMPINGI W ZALEWIE

Iławscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Zalewa ustalili, że podejrzanym o zuchwałe włamania do przyczep kempingowych stojących nad Jeziorem Jeziorak jest 14-letni mieszkaniec gminy Zalewo. Nastolatek liczył, że uniknie odpowiedzialności i się przeliczył.

Pierwszych dni lipca 2019 r. młody mieszkaniec gm. Zalewo nie będzie wspominać jako udanego początku wakacji. 14-latek liczył na to, że włamania się do pięciu przyczep kempingowych ujdą mu płazem. Pokonując zabezpieczenia zabierał będące na wyposażeniu przyczep przedmioty, a także drobne elektronarzędzia, liczył przy tym na swoją bezkarność wynikającą z młodego wieku. Niedługo później usłyszał w swoim domu pukanie do drzwi, a za nimi zobaczył iławskich funkcjonariuszy, którym ustalenie sprawcy przestępstw nie zajęło dużo czasu. Chłopiec przyznał się do pięciu kradzieży. Za swoje zachowanie będzie w obecności rodziców tłumaczył się przed sądem rodzinnym.

Policjanci przypominają, że czyny karalne popełnione przez nieletnich w wieku od 13 do 17 lat rozpatrywane są przez sąd rodzinne i skutkować mogą nałożonym przez sąd upomnieniem, zobowiązać do naprawienia szkody, do podjęcia nauki, uczestnictwa w określonych zajęciach o charakterze wychowawczym, sąd może ponadto zastosować nadzór kuratora, orzec o zakazie prowadzenia pojazdów lub przepadek rzeczy uzyskanych z czynu karalnego łącznie z umieszczeniem małoletniego w zakładzie poprawczym.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.