KAMPANIA DOMOFON ICE

Ostródzcy policjanci włączyli się w ogólnopolską kampanię „Domofon ICE”, której głównym celem jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci na drodze.

Wczoraj podczas uroczystej gali zorganizowanej w Centrum Kultury w Ostródzie ponad 400 uczniów klas I-III wysłuchało prelekcji związanej z bezpieczeństwem na drodze. Asp. Rafał Klimecki, kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego ostródzkiej komend tłumaczył najmłodszym między innymi jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w czasie, kiedy bardzo szybko zapada zmrok.
Podczas spotkania uczniowie zostali wyposażeni w plastikowe karty zawierające dane. Ułatwiają one w razie wypadku kontakt z ich najbliższymi.

Kampania ma szerszy wymiar edukacyjny, promując wśród młodych ludzi nie tylko zasady bezpiecznego zachowania na drodze ale również udzielania pierwszej pomocy. Nazwa programu – „Domofon” odwołuje się do kluczowych założeń przyświecających akcji. Łączy w sobie kwestie bezpieczeństwa, kojarzy się z szybkim kontaktem z domem, z najbliższymi, a więc również z miejscem i otoczeniem, w którym czujemy się najlepiej.

KPP Ostróda

pol2

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.