18-LATEK Z LEKCJI TRAFIŁ DO POLICYJNEGO ARESZTU

Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał 18-letni uczeń jednej ze szkół w powiecie ostródzkim. Policjanci kryminalni narkotyki znaleźli w jego plecaku.

Dodatkowo w mieszkaniu nastolatka funkcjonariusze znaleźli wagę elektroniczną i naboje do broni. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi powiatu grozi kara 1234567890nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni z Ostródy wiedząc, że 18-letni uczeń jednej ze szkół w powiecie może posiadać środki odurzające postanowili złożyli nastolatkowi niezapowiedzianą wizytę. Do zdarzenia doszło pod koniec tego tygodnia. Podczas przeszukania potwierdziły się podejrzenia funkcjonariuszy. W jego plecaku policjanci znaleźli woreczki foliowe z suszem roślinnym. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. 18-latek z lekcji trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej jeszcze próbował ucieczki. Podczas czynności przeszukania policjanci w jego mieszkaniu znaleźli dodatkowo wagę elektryczną oraz naboje do broni. Następnego dnia mieszkaniec powiatu usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast jeśli się okaże, że zabezpieczone naboje w myśl ustawy o broni i amunicji – są amunicją, to 18-latek może usłyszeć kolejny zarzut nielegalnego posiadania amunicji, za który grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP w Ostródzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.