24-LETNI OSTRÓDZIANIN Z PODROBIONYM PRAWEM JAZDY W STAROSTWIE

Przed sądem będzie się tłumaczył 24-letni mieszkaniec Ostródy. Mężczyzna posiadał podrobiony dokument prawa jazdy i próbował wymienić je na polskie prawo jazdy. Akt oskarżenia w tej sprawie wkrótce trafi do sądu.

Przy rozwikłaniu tej zagadki policjanci i prokuratorzy korzystali z międzynarodowej pomocy prawnej. Sprawa miała swój początek w momencie kiedy pewien młody Ostródzianin próbował w urzędzie wymienić posiadany podrobiony dokument prawa jazdy na polskie prawo jazdy. Mężczyzna złożył w tym celu w ostródzkim starostwie wymaganą dokumentację. Z dokumentacji tej wynikało, że zrobił kurs prawa jazdy i zdał egzamin na prawo jazdy kat. B w innym europejskim państwie. Prawda była jednak inna. Dzięki współpracy z różnymi instytucjami w kraju i zagranicą okazało się, że mężczyzna nawet nie był w państwie, w którym rzekomo zdał egzamin na prawo jazdy a przedłożona w urzędzie faktura za zdany egzamin dotyczyła pobytu w jednym z hoteli tego państwa.

24-latel usłyszał zarzut usiłowania podstępnego wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w dokumencie połączony z zarzutem posługiwania się podrobionym dokumentem. Grozi mu za to teraz kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.