TRAGICZNY WYPADEK KOŁO DĄBRÒWNA. ZGINĘŁA KOBIETA

Dziś, 22 grudnia około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadkusamochodoweogo w okolicy miejscowości Brzeźno Mazurskie.

Z informacji wynikało, że samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Zgłaszający przekazał, że w aucie znajdują się cztery ranne osoby.

Do zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy ratowniczo-gaśnicze z ostródzkiej JRG, dwa zastępy z OSP Dąbrówno oraz dwa zastępy z powiatu działdowskiego. Pierwsze zastępy, które przybyły na miejsce wypadku potwierdziły informację, że w pojeździe znajdowały się trzy młode kobiety i kierowca – mężczyzna.

Ze wstępnego rozpoznania wynikało, że trzy ranne pasażerki są w bardzo poważnym stanie. Natychmiast wydobyto poszkodowanych i strażacy przystąpili do udzielani kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podjęta została akcja reanimacyjna u jednej z rannych kobiet. Pasażerki były nieprzytomne. Na miejsce wypadku przybyły dwie karetki pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego pogotowia Ratunkowego.

Lekarz zespołu ratowniczego stwierdził zgon u jednej z poszkodowanych. Pozostali uczestnicy zdarzenia zostali zabrani do szpitali karetkami i śmigłowcem.

Działania straży pożarnej ponadto polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz zabezpieczeniu pożarowym rozbitego pojazdu.

tekst/zdjęcia: G. Różański

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.