63-LATEK BYŁ NA ”NA FALI” I ROZBIŁ MOTORÓWKĘ O POMOST NA JEZIORZE ILIŃSK

Do zdarzenia doszło w środę (27.05.2020) około godz. 18:00 na jeziorze Ilińsk (gm. Miłomłyn). Kierujący łodzią motorową 65-latek nie zachował należytej ostrożności i uderzył nią w pomost powodując uszkodzenia, w wyniku których łódź zatonęła.

W chwili zdarzenia na pokładzie oprócz kierującego były dwie osoby. Wszyscy o własnych siłach wyszli na brzeg. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Badanie 65-latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 2 promile. Początkowo mężczyzna twierdził, że alkohol wypił już po wyjściu na brzeg, żeby „się odstresować”. W związku z niejasnymi okolicznościami zdarzenia, mieszkaniec Elbląga został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mu również uprawnienia sternika motorowodnego.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie następnego dnia zatrzymanemu zarzutu prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Foto: PSP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.