AKCJA PRĘDKOŚĆ – 43 MANDATY I ZATRZYMANE PRAWKO

We wtorek 22 listopada ostródzcy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Jej celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania dopuszczalnych prędkości jazdy oraz przepisów ruchu drogowego, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków i kolizji drogowych.

Podczas kontroli policjanci zwracali także uwagę na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci. Patrole były rozmieszczone na głównych szlakach komunikacyjnych.
Kierujący zatrzymani za przekroczenie prędkości mogli spodziewać się także kontroli stanu trzeźwości, uprawnień do kierowania oraz stanu technicznego pojazdu. Na kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego były nakładane kary grzywny zgodnie z taryfikatorem. Podczas akcji mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów i nałożyli 43 mandaty karne za przekroczenie prędkości przez kierujących.

Ponadto podczas akcji policjanci na jednej z dróg w Miłakowie zarejestrowali samochód marki Citroen jadący w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h. 50-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Funkcjonariusze poinformowali mieszkańca gminy o wyniku pomiaru prędkości. W myśl nowych przepisów policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Będzie też musiał zapłacić kilkuset złotowy mandat, a na jej konto trafi 10 punktów karnych za popełnione wykroczenie.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.