ARESZT DLA SPRAWCY ZNISZCZENIA MIENIA I ZNĘCANIA NAD ZWIERZĘTAMI

Nieustępliwość, determinacja i dociekliwość ostródzkich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania sprawcy, który pod koniec ubiegłego miesiąca w miejscowości Szyldak w gminie Ostróda w umyślny sposób podpalił gołębnik wewnątrz którego znajdowało się 80 sztuk gołębi.

W piątek 25 listopada bieżącego roku w miejscowości Szyldak w gminie Ostróda doszło do pożaru drewnianego gołębnika w którego wnętrzu znajdowało się 80 sztuk gołębi pocztowych. Straty oszacowane przez pokrzywdzonego wyniosły 20 tysięcy złotych. Pokrzywdzony złożył w powyższej sprawie zawiadomienie o zniszczeniu mienia na jego szkodę. Początkowo okoliczności wystąpienia pożaru nie były jednoznaczne. W sprawę zaangażowali się policjanci wydziału kryminalnego ostródzkiej komendy, którzy ustalili, że związek ze sprawą może mieć 41 letni mieszkaniec tej samej gminy. W toku prowadzonych czynności zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zniszczenia mienia. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Mając na względzie wagę zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wnioskowali o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, co spotkało się z aprobatą prokuratury i sądu. Krewki mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.