AUTO ROZBITE NA DRZEWIE. KIERUJĄCY ZMARŁ W SZPITALU

Wczoraj na drogach powiatu iławskiego doszło do 2 poważnych zdarzeń drogowych. Jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. Kierujący fordem 49-latek, który uderzył w drzewo zmarł po przewiezieniu do szpitala.

W środę, ok. godz. 10:00 na drodze w miejscowości Barty w gm. Zalewo doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 49-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący fordem mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z fordem, po czym uderzył w przydrożne drzewo. 49-letni kierowca został przetransportowany  do szpitala. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Sampławie, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 15 i drogi wojewódzkiej nr 536. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący samochodem ciężarowym Scania  jadąc od strony Nowego Miasta Lubawskiego, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy nissana, w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia obu pojazdów. W wypadku ranne zostały 4 osoby, które z ogólnymi potłuczeniami,  zostały przewiezione do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Kierującemu scanią zatrzymano prawo jazdy.
Policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tych  zdarzeń.

 

źródło: policja.gov.pl

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.