“BĄDŹMY GOTOWI! – JESTEŚMY GOTOWI”

„Bądźmy Gotowi! – Jesteśmy Gotowi!”

Pod tym hasłem odbył się Ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Fundację Gotowi.org. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o tematyce związanej z ograniczaniem skutków katastrof, zachęcenia młodzieży do budowania odporności na sytuacje awaryjne oraz promowanie działań zwiększających bezpieczeństwo obywateli. Główną nagrodą był udział w 32-godzinnym szkoleniu „Pierwszy krok do SERE  –  S jak Survival”, którego instruktorami byli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.
Takie szkolenie miało miejsce na pasie ćwiczeń taktycznych w Morągu. W dniach 16-17.09.2022 żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili szkolenie dla uczniów szkół podstawowych i średnich.
„Oprócz laureatów w szkoleniu udział bierze młodzież klas mundurowych, są to wyselekcjonowani młodzi ludzie, którzy zostali instruktorami Fundacji Gotowi.org. Po przeszkoleniu będą szkolić swoich rówieśników w szkole średniej w Środzie Wielkopolskiej” – komentuje Prezes Zarządu Agnieszka Zofia Kordalewska
Zajęcia zostały zrealizowane w pięciu blokach szkoleniowych, podczas których młodzi ludzie mogli zdobyć wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne dotyczące m.in. udzielania pierwszej pomocy, samodzielnego zdobywania wody i żywności, sporządzania szkiców terenu, kamuflażu, tropienia i rozpoznawania śladów. Zapoznali się ze sprzętem i bronią, będącą na wyposażaniu Morąskich Terytorialsów. Zwieńczeniem wysiłku szkoleniowego była pyszna, wojskowa grochówka i kiełbaska z ogniska.
Zmęczone, ale uśmiechnięte twarze tych młodych ludzi zapewniają, że szkolenie zostanie na długo w ich pamięci i zdobyte umiejętności zaowocują w dalszym życiu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.