BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”- SPOTKANIE DZIECI Z POLICJANTEM

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie miały okazję odbyć nietypową lekcję. Uczniów odwiedził policjant z Posterunku Policji w Łukcie wraz ze swoim czworonożnym partnerem- Tasmanem. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, tak jak każdego roku, policjanci prowadzą wzmożone działania profilaktyczne. Działania te odbywają się w ramach programu “Bezpieczna droga do szkoły” i mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. W tym roku, ze względu na panującą epidemię spotkania z uczniami obwarowane są szczególnymi zasadami i odbywają się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

W miniony wtorek (22.09.2020) w Szkole Podstawowej im. Jana Panwła II w Mostkowie odbyło się spotkanie dzieci z policjantem z Posterunku Policji w Łukcie. Funkcjonariusz- przewodnik psa służbowego odwiedził uczniów wraz ze swoim czworonożnym partnerem- Tasmanem.

Spotkanie odbyło się na boisku szkolnym. Policjant omówił zasady bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, domu, szkole jak i na podwórku. Z uwagi na zmieniającą się porę roku, funkcjonariusz przypomniał dzieciom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Nie zabrakło również rozmów na temat bezpieczeństwa i przestrzegania zasad podczas epidemii koronawirusa.

Niewątpliwie, największa atrakcją dla uczniów był pokaz umiejętności psa służbowego- Tasmana.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.