“BEZPIECZNE FERIE 2019” – PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ

Ostródzcy funkcjonariusze zakończyli działania „Bezpieczne Ferie 2019”. Ostatnie dwa tygodnie to czas wzmożonej pracy funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego. Wszystko po to, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa osobom cieszącym się z zimowego wypoczynku.

Przez ostatnie dwa tygodnie ostródzcy policjanci prowadzili działania “Bezpieczne ferie 2019”. Przygotowania do akcji ruszyły na długo przed ich rozpoczęciem. Funkcjonariusze odwiedzali szkoły i przedszkola przypominając dzieciom i młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas zimowego wypoczynku. W trakcie trwania ferii policjanci także odwiedzali dzieci wypoczywające na naszym terenie przeprowadzając z nimi spotkanie edukacyjne. W sumie przeprowadzono 68 takich spotkań.

W ciągu trwania akcji “Bezpieczne ferie 2019” policjanci skontrolowali 8 autokarów, którymi podróżowały dzieci i młodzież. Każdy skontrolowany przez nich autobus był w dobrym stanie technicznym a ich kierowcy posiadali wszelkie niezbędne dokumenty.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli również ponad 900 samochodów osobowych i ujawnili w tym czasie 213 wykroczeń. W blisko 148 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość lub wykonywali niebezpieczne manewry na drodze. W 51 przypadkach policjanci ujawnili wykroczenia dotyczące niestosowania pasów i fotelików bezpieczeństwa. Nie obyło się też bez nietrzeźwych kierujących, których było aż 12. Mundurowi zatrzymali też 39 dowodów rejestracyjnych i 12 praw jazdy.

Mimo, iż akcja “Bezpieczne ferie 2019” za nami, policjanci nie zwalniają tempa. Przed nami kolejne spotkania profilaktyczne i akcje ukierunkowane na bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.