BEZPIECZNIE W ŚWIĘTA. CHOĆ PIJANYCH NIE ZABRAKŁO

Długi świąteczny weekend za nami. Od piątku (22.12) do wtorku (26.12.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie prowadzili działania “Boże Narodzenie 2017”. W trakcie świątecznych dni tradycyjnie na drogi wyjechało więcej patroli. Wszystko po to by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym.

Do głównych zadań funkcjonariuszy należało kontrolowanie stanu trzeźwości kierowców, sprawdzanie w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, oraz eliminowanie z dróg kierowców z tzw. „ciężką nogą” i „na podwójnym gazie”. Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów.

Szczególną uwagę poświęcili także osobom pieszym. Funkjonariusze sprawdzali, czy osoby poruszające się poza teren zabudowanym korzystają z elementów odblaskowych. Przyglądali się również relacjom kierowca- pieszy.

 

Świąteczny weekend bez wypadków

Jak mówią policjanci, mimo dużej liczby podróżujących ruch na drogach odbywał się płynnie. W długi świąteczny weekend na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W ciągu 5 dni trwania akcji “Boże Narodzenie 2017” ostródzcy funkcjonariusze odnotowali 16 kolizji. W ich ręce trafiło dwóch kierowców pod wpływem alkoholu.

Pierwszy z nich- 17- latek został zatrzymany przez patrol ostródzkiej drogówki w poniedziałek (25.12) w jednej z miejscowości w gminie Małdyty. Nastolatek kierował volkswagenem mimo braku uprawnień i z promilami w organizmie. Mimo, iż badanie na zawartość alkoholu wykazała wartość wykroczeniową, młody mieszkaniec gminy Morąg odpowie przed sądem.

Drugi nieodpowiedzialny kierowca trafił w ręce policjantów dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu. We wtorek (26.12) oficer dyżurny otrzymał informację, że po ulicach Miłakowa jeździ saab którego kierowca łamie przepisy ruchu drogowego i stwarza zagrożenie. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali nieodpowiedzialnego 34- latka. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna zostałzatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.