„BEZPIECZNY PRZEJAZD” PODCZAS WAKACJI

Kolejarze w całej Polsce rozpoczęli wakacyjną akcję „Bezpieczny piątek”. Projekt wpisujący się w ogólne działania pod hasłem „Bezpieczny przejazd” ma na celu eliminację negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych oraz korzystania z „dzikich przejść”.

Organizatorzy przedsięwzięcia pouczają użytkowników przejazdów kolejowo-drogowych o prawidłowym zachowaniu podczas ich przekraczania i informują o dodatkowych oznakowaniach, jakim jest choćby #ŻołtaNaklejkaPLK. Kontrole na skrzyżowaniach torów i dróg publicznych przeprowadzają pracownicy Zakładów Linii Kolejowych we współpracy m.in. z policjantami drogówki.

Jak co roku podczas letniej akcji „Bezpieczny piątek” koordynatorzy kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd…”, przy wsparciu Straży Ochrony Kolei i Policji, przypominają o właściwym zachowaniu na terenach kolejowych. Przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pojawią się w tym celu na wybranych przejazdach kolejowo-drogowych w całym kraju. Na kierowców i pieszych czekają ulotki edukacyjne. Jednak przedstawiciele kolei i służb nie tylko pouczają użytkowników przejazdów kolejowo-drogowych o prawidłowym zachowaniu podczas ich przekraczania. Osoby rażąco naruszające przepisy mogą spodziewać się upomnień lub mandatów.

W miniony piątek (28.06.2019) przedstawiciele PKP S.A., Straży ochrony Kolei oraz Policji pojawili się rano w Barczewie, Bielicach, Lubajnach, Olsztynie i Wężówce. Tam przypominali kierowcom i pieszym o zasadach przekraczania torów i dodatkowych oznakowaniach, jakim jest choćby #ŻołtaNaklejkaPLK. Taka naklejka jest umieszczona na napędzie rogatkowym lub na wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja. W przypadku zdarzenia lub usterki na przejeździe kolejowo – drogowym należy skorzystać z informacji znajdujących się na naklejce i przekazać je operatorowi numeru alarmowego 112. Dzięki temu możliwe będzie szybkie wstrzymanie ruchu na danej linii i wysłać tam potrzebną pomoc. Akcje będą prowadzone przez okres wakacji w piątkowe poranki w wybranych lokalizacjach.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie http://www.bezpieczny-przejazd.pl/o-kampanii/zoltanaklejkaplk/

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.