CHCIAŁ SIĘ POZBYĆ AUTA… WIĘC JE PODPALIŁ

Bezmyślne zachowanie mieszkańca gminy Morąg kosztowało go 500 zł. 35- latek nie miał pomysłu na zagospodarowanie swojego zepsutego auta i dlatego postanowił je podpalić. Na szczęście pożar został w porę opanowany przez wezwanych na miejsce strażaków.

W minioną niedzielę (24.03.2019r.) oficer dyżurny morąskiej komendy otrzymał informację, że w jednej z miejscowości w gminie Morąg w rowie płonie pojazd. Na miejscu strażacy ugasili płonące auto. W rozmowie z właścicielem pojazdu funkcjonariusze ustalili, że on sam podpalił swoje auto , ponieważ chciał się go pozbyć. Samochód jakiś czas temu popsuł się. 35-latek sprzedał niektóre elementy, a pozostałe postanowił sam „zutylizować”   podpalając pojazd. Na szczęście nic innego oprócz pojazdu nie uległo spaleniu ponieważ w porę na miejsce zostały wezwane służby.

Właściciel pojazdu za swoje bezmyślne zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Zastosowanie znalazł tu art. 191 Ustawy o odpadach.

Dzień wcześniej taką samą nieodpowiedzialnością wykazała się pewna mieszkanka Małdyt, która postanowiła w przydomowym ognisku spalić starą odzież. Tym razem też nie obyło się bez mandatu.

Policjanci apelują i przypominają o rozsądku przy wiosennych porządkach.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.