MIELI ”CIĘŻKĄ NOGĘ” W TERENIE ZABUDOWANYM. PRAWKA ZABRANE

Podczas kontroli prędkości ostródzcy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

47-latek kierując mercedesem  na krajowej siódemce wjechał w obszar zabudowany z prędkością 127 km/h. Kolejnym kierowcą, który przekroczył prędkość był 59-latek. Mężczyzna pędził hondą 109 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył także inny 47-latek. Mężczyzna kierując lexusem w Grabinie jechał z prędkością 105 km/h.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.