CZYM JEST KORYTARZ ŻYCIA?

Korytarz ratunkowy to umowny pas ruchu przeznaczony dla pojazdów uprzywilejowanych czyli policji, straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego ale także dla służb autostradowych, a nawet lawet i pozostałych służb, których zadaniem jest niesienie pomocy poszkodowanym a następnie uprzątnięcie miejsca wypadku i jak najszybsze udrożnienie ruchu.

„Apelujemy abyśmy wszyscy dowiedzieli się czym jest korytarz życia i zaczęli go stosować!

Korek może całkowicie zatamować ruch na wiele godzin! Wystarczy, że zrobimy jedną prostą rzecz, że zapamiętamy jedną zasadę, która jest stosowana już od bardzo dawna wielu państwach świata- KORYTARZ ŻYCIA! Gdy już stoisz w korku i słyszysz sygnały nadjeżdżającej Straży Pożarnej czy karetki zjedź do swojej krawędzi drogi, zrób służbom ratunkowym miejsce oni nie mogą czekać, bo każda uciekająca sekunda jest na wagę czyjegoś zdrowia, a nawet życia!

Na drogach ekspresowych, autostradach czy w godzinach szczytu w dużych miastach dochodzi do wielu wypadków, a co Ty możesz zrobić aby pomóc i stać się po części bohaterem? Wystarczy, że włączysz myślenie i zastosujesz korytarz życia!

Przypomnijmy jeszcze raz! To właśnie Ty możesz uratować komuś, życie, widząc jak droga się korkuje i słysząc sygnały służb ratunkowych zjedź na bok swojego pasa. Dla Ciebie nie ma różnicy, czy stoisz na środku pasa czy na jago boku ale gdy tworzymy korytarz życia, pozwalasz np. karetce zmniejszyć jej czas przejazdu z kilku minut do kilkunastu sekund.

Uczmy się od państw europejskich (Austria, Niemcy, Czechy, Słowacja, Szwajcaria) gdzie korytarz życia został bardzo szybko wprowadzony prawnie.„

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.