DRON NA DK15 ”WYKOSIŁ” KILKUDZIESIĘCIU KIERUJĄCYCH

Droga Krajowa w stronę Lubawy jest miejscem w którym często dochodzi do zdarzeń, przyjrzeli się temu z góry funkcjonariusze przy pomocy odrobiny technologii.

We wtorek (31.05 2022r.) policjanci przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu. Tym razem na miejsce kontroli wybrano rejon skrzyżowania drogi krajowej K-15 z drogą wojewódzką W – 536 Iława – Sampława w gminie Lubawa. Jak wynika z obserwacji policjantów i relacji mieszkańców, jest to miejsce, w którym często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń, a które były wynikiem m.in. beztroskiego i lekceważącego przepisy zachowania kierujących.

Nowoczesne wyposażenie Policji coraz częściej wspomaga pracę policjantów, zapewniając skuteczną walkę z niezdyscyplinowanymi uczestnikami ruchu drogowego. Takim narzędziem jest m.in. policyjny dron, za pomocą którego policjanci obserwują zachowania kierowców i pieszych z podniebnej przestrzeni. Bezzałogowy statek powietrzny pozwala policjantom na rejestrowanie zachowań na drodze z dużej odległości z bardzo dużą dokładnością i przejrzystością. Funkcjonariusze, którzy obsługują drona, gdy ujawnią wykroczenie z powietrza, przekazują informacje do najbliższego patrolu ruchu drogowego, który podejmuje interwencję wobec kierującego łamiącego przepisy drogowe. Jest to bardzo skuteczna walka z nieodpowiedzialnymi uczestnikami ruchu, szczególnie w obrębie skrzyżowań czy przejść dla pieszych.

Podczas wtorkowych działań z użyciem drona funkcjonariusze ujawnili 53 wykroczenia, z czego w 48 przypadkach kierujących ukarano mandatami karnymi a 5 pouczono. Większość dotyczyła niestosowania się przez kierujących do znaku „STOP”, nakazującego obowiązkowe zatrzymanie się przed skrzyżowaniem a także nieustąpienia pierwszeństwa czy nieodpowiedniego zabezpieczenia zawartości przyczepy.

Źródło: KPP Iława

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.