GMINA GRUNWALD. ZATRZYMALI DWÓCH OKOLICZNYCH ZŁODZIEI

Sprawa rozpoczęła się kilkanaście dni temu, kiedy to policjanci z Posterunku Policji w Stębarku otrzymali zgłoszenie o włamaniu do garażu na terenie Grunwaldu i kradzieży kosiarki spalinowej o wartości 600 zł.

Funkcjonariusze od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W wyniku szeregu przeprowadzonych przez nich czynności ustalili, że odpowiedzialni za to przestępstwo są dwaj mieszkańcy tej miejscowości. 27 i 28- latek zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że w przestępczym procederze brała udział również konkubina jednego z mężczyzn. 32-latka sprzedała skradzioną kosiarkę do lombardu na terenie sąsiedniego powiatu. Policjanci odzyskali skradzione mienie i przekazali je właścicielowi.

Za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem podejrzanym grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. 32- latka usłyszała zarzut paserstwa. Kodeks Karny przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.