JECHALI ZA SZYBKO. STRACILI PRAWA JAZDY

W miniony weekend dwóch kierowców straciło swoje prawa jazdy. Obaj mężczyźni przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci przypominają o obowiązujących przepisach.

Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

W minioną niedzielę (12.08.2018) o godz. 15:00 w m. Grabin policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali jego prawo jazdy.

Pół godziny później w tym samym miejscu policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę renaulta, który w terenie zabudowanym pędził 120 km/h. Mężczyzna również musiał pożegnać się ze swoim dokumentem prawa jazdy.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

 

Źródło: KPP Ostróda

Foto: zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.