KIEROWALI POJAZDAMI POMIMO, ŻE WCZEŚNIEJ SPOŻYWALI ALKOHOL

Ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą się tłumaczyć zatrzymani w ciągu ostatnich kilku dni pijani kierowcy. Jednego z nich zatrzymali do kontroli strażnicy miejscy, drugi próbował uciekać jak zobaczył radiowóz policyjny a trzeci wjechał na rondo pod prąd i zderzył się z innym pojazdem.

W miniony czwartek (11.10.2018r.)  wieczorem patrolujący ulice miasta strażnicy miejscy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego passata, który jechał środkiem drogi. Kierujący samochodem, 60-letni mieszkaniec Ostródy był kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Mężczyzna ponadto miał cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami.

W piątek  (12.10.2018r.) natomiast policjanci ruchu drogowego patrolując tereny gminy Ostróda około godziny 17:00 zauważyli mazdę jadącą po drodze i częściowo po poboczu. Podejrzenia były jednoznaczne – pijany kierowca.  Mężczyzna pomimo sygnałów nie zatrzymał się do kontroli. W końcu porzucił pojazd i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że 50-latek miał ponad 1,5 alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Ostróda noc spędził w policyjnym areszcie. Jak wytrzeźwiał usłyszał między innymi zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kolejny pijany kierowca trafił w ręce policjantów w sobotę (13.10.2018r) około godziny 19:00 ponieważ spowodował kolizję. 30-latek wjechał na rondo w Stębarku pod prąd i zderzył się z prawidłowo jadącym vw golfem. Kierujący oplem zefira w aucie przewoził sześcioro małych dzieci. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wskazało, iż 30-letni kierujący ma niewiele ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Teraz wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.