KOLEJNI KIEROWCY STRACILI PRAWA JAZDY W GRABINIE

Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Tylko wczoraj (20.07.2020) w Grabinie dwóch kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Pierwsza była kobieta, która przez miejscowość Grabin jechała z prędkością 106 km/h. Dwie godziny później w ręce policjantów ruchu drogowego wpadł mężczyzna. Ten w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 126 km/h.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ich portfele uszczuplą się o 500 złotych, ponieważ takiej wielkości mandaty otrzymali za popełnione wykroczenia.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.