KOLEJNI NIETRZEŹWI WYELIMINOWANI Z DRÓG POWIATU

Pomimo systematycznie pojawiających się komunikatów obrazujących skuteczność ostródzkich policjantów w ujawnianiu nietrzeźwych kierujących wciąż nie brakuje osób, które decydują się na jazdę na podwójnym gazie. Minionej doby policjanci ujawnili trzech takich kierujących.

Wczoraj (21.11.22) w miejscowości Morliny w gminie Ostróda, patrol referatu ruchu drogowego ostródzkiej jednostki policji zatrzymał do kontroli drogowej 48-latka, który kierował pojazdem marki volvo będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna początkowo zignorował wydawane mu polecenia do zatrzymania się i kontynuował jazdę pomimo użycia przez policjantów sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pojazd kierującego zabezpieczono na parking strzeżony Policji. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa.

Również w poniedziałek (21.11.22) w miejscowości Liwa w gminie Miłomłyn policjanci referatu ruchu drogowego z Ostródy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował pojazdem marki volkswagen będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie 31-latka. Kierującemu zatrzymano prawo, a pojazd przekazano osobie wskazanej. Po wykonaniu czynności mężczyznę zwolniono.

Wczoraj w miejscu obsługi podróżujących w okolicy miejscowości Sople, gm. Małdyty kierujący pojazdem scania został zatrzymany do kontroli przez f-szy Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że kierujący 35-latek jest nietrzeźwy dlatego do pomocy wezwali ostródzki patrol drogówki. Ich przypuszczenia okazały się uzasadnione gdyż badanie w organizmie mężczyzny wykazało obecność prawie 0,4 promila alkoholu. Pojazd przekazano osobie wskazanej. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zarówno kierujący ciężarówki jak i opisani wyżej kierowcy odpowiedzą przed sądem.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.