KOLEJNI POSZUKIWANI W RĘKACH POLICJANTÓW

Tylko od poniedziałku policjanci zatrzymali 3 mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden z nich- 44- latek został zatrzymany przez ostródzkich kryminalnych na terenie województwa Małopolskiego.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni “wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu w miejscu objętym zakazem czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby.

W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi. Tak było w przypadku 44- letniego poszukiwanego listem gończym, którego kryminalni z Ostródy zatrzymali dziś (13.05) na terenie województwa Małopolskiego. Mężczyzna był poszukiwany za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Do zakłądu karnego trafi również 40- latek poszukiwany do odbycia ponad roku kary pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz mieszkaniec Ostródy, który znęcał się nad swoją rodziną.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności… Można ją jedynie odwlec w czasie.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.