KOMENDANT Z OSTRÓDY DOSTAŁ MEDAL OD ZIOBRY

Dzisiaj (10.03.22) w Areszcie Śledczym w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia Komendantowi Powiatowemu Policji w Ostródzie podinsp. Marcinowi Danowskiemu srebrnej odznaki “Za zasługi w pracy penitencjarnej”.

Ppłk Marek Bartnicki, Dyrektor Aresztu Śledczego w Olsztynie wręczył nadaną przez Zbigniewa Ziobro, Ministra Sprawiedliwości srebrną odznakę “Za zasługi w pracy penitencjarnej”

Policja w swoim komunikacie, opisuje poniżej o co chodzi w tym medalu:

Ten rodzaj odznaczenia nadawany jest funkcjonariuszom lub pracownikom wyróżniającym się szczególnymi osiągnięciami w służbie lub pracy. Jej przyznanie jest formą wyróżnienia dla funkcjonariuszy, którzy wzorowo wykonują swoje obowiązki służbowe, przejawiają inicjatywę w służbie i doskonalą kwalifikacje zawodowe. Odznaka może być nadawana także innym osobom, które w sposób szczególny zasłużyły się pracą na rzecz więziennictwa w myśl obowiązującego motta formacji „Omnibus omnia factus sum” („Stałem się wszystkim dla wszystkich”). W tym elitarnym gronie znajduje się od dziś podinsp. Marcin Danowski Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie, którego wyróżnienie argumentowano dużym zaangażowaniem oraz przeciwdziałaniem prokryminalnym postawom w środowisku lokalnym.

Współdziałanie pomiędzy podmiotami Policji i Służby Więziennej ma jeden wspólny mianownik jakim niewątpliwie jest bezpieczeństwo. Zapewnić je mogą jedynie zdecydowane, szybkie i trafne decyzje, które w konsekwencji stają się okazją do wyróżnienia między innymi osób zmagających się z nimi na co dzień.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.