KPP W OSTRÓDZIE I POWIAT OSTRÓDZKI RAZEM DLA SZLACHETNEJ PACZKI

Ostródzcy policjanci i pracownicy cywilni po raz kolejny przyłączyli się do akcji “Szlachetna Paczka”. Tak jak w latach ubiegłych razem z pracownikami Starostwa Powiatowego w Ostródzie przygotowali wspólną paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin w Ostródzie. Wspólnie zebrane środki pozwoliły na zakup opału, żywności oraz środków czystości. Dla podkreślenia świątecznego charakteru pomocy do paczek trafiły również osobiste drobiazgi i upominki promocyjne.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Program działa od 2001 roku i obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce.

Dzięki dokładnie zaplanowanej i skoordynowanej współpracy darczyńców oraz wolontariuszy, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym i najbardziej pilnym potrzebom.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych do akcji przyłączyli się wspólnie policjanci, pracownicy cywilni ostródzkiej komendy oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Ostródzie.  Zebrane pieniądze przeznaczone zostały na zakup 1 tony ekogroszku, trwałą żywność, chemię gospodarczą oraz odzież. Dla podkreślenia świątecznego charakteru pomocy, do paczek trafiły również osobiste drobiazgi i upominki promocyjne.

Każda pomoc ludziom, również ta w postaci prezentów daje nam poczucie satysfakcji i radość dzielenia się tym co mamy z innymi ludźmi.

 

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.