KPT. RAFAŁ NAPIÓRKOWSKI NOWYM ZASTĘPCĄ KOMENDANTA POWIATOWEGO PSP W OSTRÓDZIE

Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Wierzchowski powierzył z dniem 1 października obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie kpt. Rafałowi Napiórkowskiemu.

Decyzję Komendant Wojewódzki wręczył w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Roberta Flicińskiego oraz bryg. Tomasza Ostrowskiego Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie.

 

Kapitan Rafał NAPIÓRKOWSKI służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w maju 2004 roku, jako stażysta w ostródzkiej Komendzie Powiatowej. Jest absolwentem Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, a następnie studiów II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Przez pierwsze lata służby związany był z jednostką ratowniczo-gaśniczą w Ostródzie, gdzie zajmował stanowiska: ratownika, starszego ratownika i dowódcy zastępu. Stale podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. Ukończył studia podyplomowe w SGSP na kierunku: zapobieganie pożarom i awariom. W 2013 roku rozpoczął służbę w sekcji kontrolno-rozpoznawczej.  Od 2015 roku został mianowany na stanowisko zastępcy naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego,  a w lipcu 2016 roku został naczelnikiem wydziału. Za swoją służbę odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji: Brązową Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej. Ponadto odznaczony Srebrnym i Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek. Miłośnik siatkówki, wielokrotny reprezentant Komendy Wojewódzkiej i Powiatowej PSP.

opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: st. kpt. Rafał Melnyk

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.