KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ: “NA RATUNEK POLI” – PROFILAKTYKA (RKO) W GMINIE MORĄG

Szkoła Podstawowa nr 1 w Morągu w dniu 17 czerwca, na terenie sali gimnastycznej, zorganizowała dla uczniów przedwakacyjne spotkanie profilaktyczno-prewencyjne ukierunkowane na zapoznanie uczestników z zagrożeniami mogącymi występować podczas ich letniego wypoczynku.

W przedsięwzięciu udział wzięło około 120 uczniów. W czasie zadania członkowie PKS Mazury będący jednocześnie czynnymi ratownikami wodnymi zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO).
Przedsięwzięcie, w którym prowadzącymi byli funkcjonariusze ostródzkiej jednostki policji swoimi założeniami wpisało się w akcję ogólnopolską: “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą!” oraz wojewódzką: “Na ratunek Poli!”.
W czasie zajęć uczniowie poznali m.in. zasady właściwego korzystania z kąpielisk oraz nauczyli się korzystać z podstawowych środków ratunkowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia na terenie akwenów wodnych. Policjanci w czasie pogadanek w trzech grupach szkoleniowych wielokrotnie przestrzegali uczestników aby kąpać się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani ratownicy.
Oficjalna strona Klubu: www.pksmazury.com
źródło: PKS Mazury

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.