OSTRÓDA: MĘŻCZYZNA WYPADŁ Z PONTONU NIEOPODAL UL. MICKIEWICZA

Dziś, kilkanaście minut po godz. 13:00, służbowe syreny zmąciły spokój jaki panował w Ostródzie podczas tej pochmurnej niedzieli. Służby jechały ratować życie.

Mężczyzna – który płynął wraz z żoną – wypadł z pontonu do kanału żeglownego. Kobieta podjęła próbę ratowania męża, najprawdopodobniej jednak nie miała siły by wciągnąć mężczyznę do pontonu lub na brzeg. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dojechał będący w pobliżu patrol policji i jeden z policjantów widząc będące w opałach małżeństwo popłynął w ich kierunku, pomagając wydostać nieprzytomnego mężczyznę, musiał jeszcze wrócić po wyczerpaną kobietę którą zaczynał nieść prąd wodny. Niedługo potem dojechała reszta służb – strażacy i ratownictwo medyczne.

Po wyciągnięciu obojga na pobliską kładkę, rozpoczęła się dramatyczna walka o życie mężczyzny – reanimacja trwała kilkadziesiąt minut. Na szczęście udało się przywrócić funkcje życiowe poszkodowanemu, dlatego wezwany na miejsce śmigłowiec LPR został odesłany, a sam mężczyzna trafił do ostródzkiego szpitala.

Policja informuje, że najprawdopodobniej dwoje z małżeństwa wypłynęło na wodę pontonem będąc pod wpływem alkoholu. Kobieta w wydychanym powietrzu miała około 2,5 promila, mężczyzna z przyczyn oczywistych nie mógł zostać przebadany. Poszkodowany został też sprawdzony w systemie i okazuje się, że jest osobą poszukiwaną.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.