MGŁA, BRAK KONCENTRACJI I WARUNKI NA DRODZE SPOWODOWAŁY FALĘ WYPADKÓW

Nieco chaotyczna pogoda w ostatnim czasie zbiera swe żniwo na drogach regionu.

W sobotę, około godz. 8:00 na jednej z iławskich ulic 68-letni kierujący peugeotem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia z kierującym samochód. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

 

Wcześniej, kilka minut przed godz. 7:00, 49-latka kierująca audi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego uderzył w tył poprzedzających ją samochodów, które zatrzymały się ponieważ na drogę wybiegła sarna. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Natomiast 49–latka za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym została ukarana mandatem.

Natomiast w sobotę  rano na terenie gminy Działdowo policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia z udziałem pojazdu marki VW. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca autem na łuku drogi, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze wpadła w poślizg, a następnie auto dachowało. W pojeździe znajdowały się dwie osoby, kierująca oraz 10-letnie dziecko, których karetka pogotowia przetransportowała do szpitala w Działdowie. Kierująca autem była trzeźwa.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.