MINIONA DOBA Z KIERUJĄCYMI SKUTERAMI W ROLI GŁÓWNEJ

Wczoraj na ternie powiatu ostródzcy policjanci podejmowali interwencję gdzie w rolach głównych występowali kierujący skuterami. W obu przypadkach miały one miejsce na terenie gminy Łukta gdzie pierwszy z kierujących poruszał się drogą pomimo spożytego wcześniej alkoholu natomiast drugi doprowadził do zdarzenia drogowego.

W poniedziałek (27.06.22) w Łukcie policjanci tamtejszego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej 63-letniego kierującego skuterem marki junak, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało niespełna 0.5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Po wykonaniu czynności mężczyznę zwolniono. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Również w poniedziałek (27.06.22) w miejscowości Mostkowo, gm. Łukta 14-latek pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi kierując motorowerem marki toros, na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Chłopak został przewieziony do dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie z podejrzeniem urazu lewej dolnej kończyny.

(mp) KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.