MINIONY WEEKEND BEZ WYPADKU DROGOWEGO, ZA TO Z 6 KOLIZJAMI

W miniony weekend nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, a policjanci pracowali na miejscu 6 niegroźnych kolizji drogowych. W sobotę zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących rowerami.

W sobotę (30.07.22) w Łukcie policjanci ruchu drogowego dokonał zatrzymania 55-letniego mężczyzny, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało prawie 1,5 alkoholu w organizmie rowerzysty. Na rowerzystę nałożono mandat w wysokości 2500,- złotych.

Tego samego dnia (30.07.22) w Ostródzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowego 48-letniego kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Na sprawcę wykroczenia nałożono mandat karny w wysokości 2500 zł. Po wykonaniu czynności mężczyznę zwolniono do domu.

Również w sobotę (30.07.22) w Ostródzie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 56-letniego mężczyznę, który kierował będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 2 promile tej substancji w jego organizmie.

Przypominamy, że zgodnie z początkiem tego roku wszedł w życie nowy taryfikator zwiększający kwoty mandatów karnych za określone wykroczenia drogowe. Zgodnie z nowelizacją za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy oraz rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu drogowego, często są przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

(mp) KPP OSTRÓDA

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.