MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA DZIAŁA PEŁNĄ PARĄ

Pod koniec sierpnia, odbył się obóz wypoczynkowy dla dzieci funkcjonariuszy i pracowników ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Główny pomysłodawca i organizator tamtego przedsięwzięcia, które okazało się wielkim sukcesem, st. kpt. Rafał Napiórkowski Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie, obiecał uczestnikom obozu, że następnym krokiem będzie zawiązanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

I tak się stało. 2 września MDP, która działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Napromie zainaugurowała swoją działalność. Grupa obecnie liczy 34 członków, a młodzi adepci pożarnictwa spotykają się na cotygodniowych zajęciach. Opiekunami grupy są st. kpt. Rafał Napiórkowski, asp. Arkadiusz Stępka oraz asp. Daniel Waszkiewicz.

Pomimo krótkiego okresu działalności MDP Naprom bierze już udział w projekcie społecznym „rOSPalamy młodych”. Projekt, który skierowany jest do MDP z powiatu ostródzkiego realizuje OSP Idzbark – pomysłodawca przedsięwzięcia, a finansowany jest ze środków budżetu państwa z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na lata 2021-2030. MDP z Napromu, Dąbrówna, Gierzwałdu i Turznicy będą uczestniczyli między innymi w eko-warsztatach, spotkaniach z animatorami, czy szkoleniach wyjazdowych.

Odbędzie się również obóz letni dla dzieci oraz spartakiada. Projekt będzie realizowany do 2024 roku.

Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: Anna Czajkowska

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.