MORĄG: JECHAŁ ZBYT SZYBKO. STRACIŁ PRAWKO

Policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h.

Zgodnie z przepisami, za tak rażące przekroczenie dozwolonej prędkości funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy niestety nadal decydują się na szybką jazdę, ignorując obowiązujące przepisy.

Policjanci ostródzkiej patrolówki podczas codziennej służby podejmują szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Prowadzą również cykliczne akcje mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców z dróg.

W dniu 21.05.2018 w m. Dobrocin policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Mieszkaniec powiatu iławskiego w terenie zabudowanym pędził z prędkością ponad 100 km/h. To o ponad 50 hm/h za dużo. Zgodnie w obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

Policjanci przypominają

Od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, zgodnie z którymi kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.