NIE – DLA STERYDÓW, DOPALACZY I NARKOTYKÓW – TRWA CYKL SPOTKAŃ

Trwa cykl spotkań z młodzieżą na terenie powiatu ostródzkiego. Wszystko po to aby uświadomić jak największej liczbie uczniów jak zgubny wpływa na życie i zdrowie ludzi mają sterydy, dopalacze i narkotyki. Tym razem spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych w Ostródzie.

Sterydy dzięki silnym właściwościom przeciw zapalnym są niezastąpione w leczeniu wielu chorób. Przyjmowanie ich bez konsultacji lekarza może nieść ze sobą poważne skutki uboczne. Skutki wynikające z zażywanie dopalaczy i narkotyków przez młode pokolenia są jeszcze bardziej niebezpieczne.

W miniony poniedziałek (16.12.2019r.) zajęcia profilaktyczne odbyły się z Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ostródzie.

Podczas spotkań  koordynator Policyjnego Klubu Sportowego Mazury ds. profilaktyki i uzależnień Piotr Joniec rozmawiał z uczniami o sterydach i ich negatywnym wpływie na zdrowie i życie ludzi. Podkom. Janusz Karczewski natomiast rozmawiał z młodzieżą o skutkach zażywania dopalaczy i narkotyków oraz odpowiedzialności karnej wynikającej z ich posiadania.

Zarówno koordynator PKS Mazury jak i policjanci zachęcali młodych ludzi do zdrowego trybu życia i do zamiany wszystkich używek na sport.

Piotr Joniec pokazywał uczestnikom spotkań jak należy prawidłowo i bezpiecznie wykonywać ćwiczenia na siłowni aby w bezpieczny sposób ukształtować sylwetkę.

W czasie spotkania nie zabrakło też momentów na indywidualne rozmowy zarówno z funkcjonariuszami jak i koordynatorem.

źródło: (ak)/KPP Ostróda

1 comments

Śmieszne. A może tak wkleimy zdjęcia psów na sterydach? Chcecie zmieniać świat? Zacznijcie od siebie kundle

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.