NIEBEZPIECZNE ZDARZENIA DROGOWE NA TERENIE POWIATU

Policjanci pracowali na miejscu zdarzeń drogowych, które miały miejsce na na drogach wojewódzkiej nr 527 Silin – Morąg oraz krajowej S7 w miejscowości Surzyki Wielkie.

W środę (27.10.2021) około godziny 11:30 na drodze wojewódzkiej nr 527 Morąg – Silin doszło do kolizji drogowej. Według ustaleń policjantów kierujący volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim autobusu, w wyniku czego uderzył w jego tył. Autobusem podróżowały łącznie cztery osoby. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Dalsze czynności wykazały, że kierujący volkswagenem w momencie zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w organizmie 39-latka wykazało ponad dwa promile. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji oraz jazdę w stanie nietrzeźwości.

W tym samym czasie na drodze krajowej S7 w okolicy miejscowości Surzyki Wielkie doszło do dachowania pojazdu. Według wstępnych ustaleń kierujący audi 68-latek podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na pobocze i wywrócił pojazd na dach.
W wyniku zdarzenia 69-letnia pasażerka pojazdu z urazem głowy została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.