MIELI SPRAWY W SĄDZIE I NA KOMENDZIE. OBAJ PRZYJECHALI PIJANI POJAZDAMI

Ze swojego bezmyślnego zachowania będzie się tłumaczyć dwóch mieszkańców powiatu. Pierwszy z nich nietrzeźwy stawił się na rozprawę sądową i do tego kierował motorowerem w takim stanie. Drugi przyjechał autem pod posterunek mimo tego, że wcześniej również spożywał alkohol.

Sędziego zaniepokoił stan psychofizyczny mężczyzny, który stawił się na rozprawę. Na jego prośbę policjanci przebadali go na zawartość alkoholu w organizmie. Przypuszczenia sędziego były trafne. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Małdyty miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że tego samego dnia mężczyzna kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj na Posterunek Policji w Dąbrownie stawił się mieszkaniec gminy, który chciał wyjaśnić kwestie związane z otrzymanym mandatem od funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Policjanci w trakcie rozmowy wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Po wyjściu z budynku wsiadł on za kierownice swojego pojazdu i ruszył. Policjanci zauważając to, natychmiast go zatrzymali. Badanie wykazało, że mieszkaniec gminy Dąbrownie miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Obydwaj nietrzeźwi kierujący pożegnali się już ze swoimi uprawnieniami, a ze swojego postępowania będą się teraz tłumaczyć przed sadem.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.